Обележен Дан државних службеника

Поводом обележавања Дана државних службеника, 22. јуна 2026. године, начелник Јужнобачког управног округа Милан Новаковић, присуствовао је свечаности  у Палати Србија у Београду.

Ова свечаност уприличена је како би се одало признање државним службеницима у органима аутономних покрајина и јединицама локалне самоуправе за њихов допринос унапређењу рада јавне управе, модернизацији услуга и јачању поверења грађана у институције.

Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић поручила је да се јавна управа данас суочава са све сложенијим изазовима и растућим очекивањима грађана, због чега је неопходно наставити процес њене модернизације и дигиталне трансформације.

За најбољу градску управу признања су добили Град Нови Пазар и Град Крагујевац док је за најбољу општинску управу проглашена Општина Врњачка Бања. Награђене су и институције које имају кључну улогу у обуци и развоју кадрова: Национална академија за јавну управу, Правосудна академија и Дипломатска академија.

Обележавање Дана државних службеника биће настављено и 23. јуна, панел дискусијама и разменом искустава – државних службеника.